Przedstawiłem proces produkcji cukru z buraka cukrowego od wiosennego siewu buraka do jesiennych zbiorów. W cukrowni burak przechodzi długą drogę mycia, krojenia, gotowania, odparowywania, zagęszczenia i w końcu krystalizacji cukru. Odwirowane, schłodzone kryształki cukru trafiają do olbrzymich silosów, gdzie są magazynowane. Cukier ma różne odmiany i zależą one głównie od wielkości oraz czystości kryształków i gatunku rośliny cukrowej. Na zakończenie rozdałem upieczone przeze mnie pierniczki i wspólnie dekorowaliśmy je lukrem.

 

Wojewódzki Konkurs Fletowy edycja 2020-2021

http://www.konkursfletowy.5v.pl/

 

 Wojewódzki konkurs niemieckiego "Aforyzmy w komiksie"

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56