WIZYTA W 103 CAFE

 

W dniu 01.03.2016 jedenaścioro uczniów z klasy VI b wraz z wychowawczynią udało się do Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych nr 103. Uczennice fakultetu kulinarnego ze 103 Cafe poczęstowały nas pysznymi deserami, batonami musli i sokami, promując zdrowe odżywianie. Szóstoklasiści mieli okazję otrzymać ciekawe przepisy kulinarne, które można wykorzystać podczas imienin, urodzin lub okazjonalnych spotkań. Dziękujemy!

 

 


WYNIKI KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO WOLONTARIATU

 

Rozstrzygnięto konkurs na logo szkolnego wolontariatu:

I miejsce – Jan Bogdan, klasa VI b,

II miejsce – Joanna Szczublińska, klasa VI b,

III miejsce – Jan Orłowski, klasa VI c.

Gratulujemy!

 
 

 AKCJA ,, SERCE DLA LWOWA''

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w zbiórce darów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że i my możemy pomóc naszym Rodakom.

Zdjęcia pokazujące działalność wolontariuszy w ramach charytatywnej akcji dla Polaków żyjących na Ukrainie. 


  

 


 klasy 1 – 3, 02.11.2015

AKCJA „PODAJ MYDŁO”

Akcja „Podaj mydło” wspiera działania medyków z Fundacji Redemptoris Missio. To już trzecia akcja tej Fundacji, do której włączyliśmy się. W ubiegłym roku szkolnym z powodzeniem wzięliśmy udział w zbiórkach „Opatrunek na ratuek” i „Ołówek dla Afryki”. Tym razem zachęcaliśmy, by każdy kupił i przyniósł choć jedną kostkę mydła, która zostanie przekazana poprzez Fundację podopiecznym polskich misjonarzy w Afryce (Kamerun i Republika Centralnej Afryki).

W piątek 30 października klasa 3 b przekazała 389 kostek mydła zebranych wśród uczniów klas I – III.

Klasy starsze zbierają mydło do 5 listopada.


 

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom, które włączyły się do akcji!

 


klasy 1 – 3, 02.11.2015

AKCJA „OPATRUNEK NA RATUNEK”

 

 


klasy 4 – 6, 01.11.2015

KONKURS PLASTYCZNY

 

Ogłaszamy konkurs plastyczny na logo szkolnego wolontariatu. Prace w formacie A4 przekazujemy Pani Beacie Szubert do 27.11.2015.

Ponadto przypominamy o akcji charytatywnej ,,Serce dla Lwowa” (do 15.11.) i zbiórce środków higieny oraz opatrunków dla Afryki. Wszystkie klasy, które wezmą udział w tych przedsięwzięciach, otrzymają punkty w ramach ,,Asa wśród klas''.

 

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56