Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz.6.45 do 16.30

GODZINY PRACY ŚWIETLICY:

GODZINY

DZIEŃ

godz.6.45 do 16.30

poniedziałek - piatek

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

PLAN DNIA

 

...

  

_____________________________________________________________________________________

 

 DODATKOWE ZAJĘCIA W ŚWIETLICY:

 

ŚWIETLICA NASZEJ SZKOŁY I STRAŻ MIEJSKA MIASTA POZNANIA NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI:

Od 2006 roku w naszej świetlicy prowadzony jest projekt edukacyjno-prewencyjny dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci.

Zajęcia odbywają się raz na miesiąc(czasami rzadziej, w zależności od poruszanej tematyki).

 Ze strony straży w projekcie uczestniczy w od początku starszy inspektor pani Edyta Macutkiewicz. Przejściowo uczestniczyła w nim również pani Anita Czerepak - Drożdż i okazjonalnie inni strażnicy, np. podczas pokazów wytresowanych psów policyjnych.

Wychowawcą odpowiedzialnym za zajęcia ze strony świetlicy jest pani Katarzyna Link. W prowadzeniu programu wspomagał jej pracę w latach 2015-2016 pan Łukasz Henel, autor tekstów edukacyjnych, dotyczących bezpieczeństwa dzieci, przygotowywanych specjalnie na spotkania ze strażnikami miejskimi.

W tym roku szkolnym mieliśmy zajęcia jak bezpiecznie poruszać się po ulicy.

I jak zwykle z niecierpliwością czekamy na -nasze ulubione-zajęcia z psami policyjnymi :).

 

 

 

 

 

 

KÓŁKO TURYSTYCZNE:

Dla dzieci(i rodziców) ciekawych świata, i lubiących wędrowanie polecamy spotkania kółka turystycznego. Spotykamy się raz w miesiącu-czasami częściej, czasami rzadziej i wędrujemy, zwiedzamy, poznajemy....

Staramy się poznawać naszą najbliższą okolicę, dowiadywać się ciekawych rzeczy, aktywnie spędzać czas wolny.Nasze sobotnie wycieczki są też okazją do zdobycia wielu odznak turystycznych.

W prowadzeniu kółka pani Magdzie Bagrowskiej od lat pomagają panie Maja Heine i Małgosia Wolińska.

Współpracujemy z PTTK/oddział Rataje, PTTK/oddział PKP i z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania.

W tym roku szkolnym uczestniczymy w warsztatach "Wiem coś więcej o Poznaniu", organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania.

Od września 2018 do grudnia 2018 zwiedziliśmy już na wycieczkach :

Muzeum Pszczelarstwa, Muzeum Rogala, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, Muzeum Archidiecezjalne oraz lasy dookoła Poznania.

29 lutego wędrowaliśmy wspólnie z PTTK/o Rataje, 5 km pieszo, z Biskupic Wielkopolskich do Uzarzewa, w ramach Rajdu Zimowego.

Z niecierpliwością czekamy na Rajd Wiosenny, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia.

A poniżej znajduje się foto relacja z naszych ostatnich wyjść:

 

 

  

 

 

KÓŁKO SZACHOWE:

Kółko szachowe już trzeci  rok prowadzi  pani Ewa Gólska.

W ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole" zajęcia odbywają się w klasie 3 c, w środy od 12.40 do 13.25

Dla pozostałych dzieci świetlicowych zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: grupa początkująca w środę 11.30-12.15, a grupa kontynuująca też w środy od 13.40 do 14.25.

 

 Z ŻYCIA ŚWIETLICY-GALERIA ZDJĘĆ:

Było-minęło-jesień/zima

Największą popularnością w świetlicy cieszą się zabawy na świeżym powietrzu, zabawy/budowle konstrukcyjne, gry planszowe oraz zabawy plastyczne. Organizujemy też konkursy, nawiązujące do aktualnych haseł tygodniowych- na przykład konkurs o Poznaniu "Czy znasz, czy wiesz?", konkurs sprawnościowy "Celne oko".  Poniżej prezentujemy tylko kilka najbardziej kolorowych zdjęć z życia świetlicy:

 

  

 

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56