W poznańskim Muzeum Etnograficznym można podziwiać wystawę pokonkursową "Żłóbek Wielkopolski", a na niej nagrodzone i wyróżnione prace biorące udział w XXI edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych 2019 organizowanego przez: Muzeum Etnograficzne – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu Celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, architektury i historii Wielkopolski, a w tym roku kultury Bambrów.

Z wielką radością informujemy, że II miejsce zajęli uczniowie klasy 3 b ze Szkoły Podstawowej nr.90. Pracę konkursową wykonali wspólnie z rodzicami i wychowawczynią. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w sobotę 30 listopada w Muzeum Etnograficznym.

Oto nagrodzony żłóbek.

Reprezentacja klasy odbiera nagrody i dyplom.

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56