1 PAŹDZIERNIKA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI W SP90

01.10.2018 na całym świecie i u nas w szkole  obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Jest to święto, które jednoczy ludzi na całej kuli ziemskiej. Bo – każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa, słucha, a może nawet wygrywa. Słucha się wybitnych utworów napisanych przez wielkich artystów  i wykonywanych przez uzdolnionych muzyków. Ale radość przynoszą również proste piosenki śpiewane przez dzieci i dorosłych. W Japonii np. na instrumentach uczą się grać obowiązkowo wszystkie dzieci od 4 roku życia, bo muzyka pomaga im w nauce i w pracy.W Polsce – również w Poznaniu muzycy wychodzą z sal koncertowych do mieszkańców.

W naszej szkole podczas przerw  grali  dla was uczniowie „klas muzycznych” – od 7 – latków – do klas ósmych. Na sygnał zakończenia i rozpoczęcia lekcji zamiast dzwonków rozbrzmiewała w szkole muzyka. Uczniowie w ramach konkursu odgadywali utwory - najlepsi dostali nagrody.

Pomyślcie-  muzyka jest sztuką, która umila życie, ale żeby ją wykonać, trzeba się nieźle napracować.

Oto migawka zdjęciowa: