Dnia  11 listopada  obchodzimy  Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Odzyskiwanie niepodległości było procesem stopniowym, dlatego dzień 11 listopada jest często uznawany za datą symboliczną nawiązującą do ważnych wydarzeń w Polsce i w Europie:  11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała  zwierzchnią władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, w tym samym dniu zawarto rozejm w Compiègne kończący  I wojnę światową.  Uroczysty apel upamiętniający  Święto Niepodległości odbył się w naszej szkole w piątek 10 listopada.