18.listopada w Muzeum im H. Sienkiewicza w Poznaniu odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs gry na fletach podłużnych dla ogólnokształcących szkół podstawowych i gimnazjów.

 

Poziom konkursu był wysoki i wyrównany, za co należą się ogromne podziękowania nauczycielom. Zwycięzcą w kategorii szkoły podstawowe został:  Jan Dolata, drugie miejsce przypadło Zuzannie Sawie a trzecie miejsce Karolinie Marsickiej. Przyznano jeszcze trzy wyróżnienia:  Marii Zakrzewskiej, Franciszkowi Górskiemu oraz Julii Gładkowskiej.

 W kategorii gimnazja na pierwszym miejscu uplasował się Franciszek Kozanecki , na drugim Zofia Korytowska, a trzecie zdobył Jan Orłowski. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Poza konkursem fletowym w Muzeum Literackim im. Henryka Sienkiewicza zaprezentowano także  wystawę prac plastycznych związanych z tematyką powieści Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten również odbył się w Szkole Podstawowej nr 90 w Poznaniu, a możliwość prezentacji w tak renomowanym muzeum była dla autorów prac i nauczycieli wielkim wyróżnieniem.

  

 

W czasie przerwy dla uczestników a w trakcie obradowania JURY uczestnicy dzięki uprzejmości muzeum mogli zwiedzić sale i dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości.

Pani  kierownik Annie Surzyńskiej – Błaszak, pracownikom Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza kłaniamy się nisko i serdecznie za wszystko dziękujemy, a Henryka Sienkiewicza jeszcze bardziej cenimy i kochamy

 

 

Zapraszamy  na stronę konkursu do obejrzenia większego pakietu zdjęć.  www.konkursfletowy.za.pl .

 

 Do zobaczenia za rok. Pozdrawiamy

 

 Organizatorzy.

 

 

 

 

 

 

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56