W październiku i listopadzie 2016 roku uczniowie klas: 6a, 6b oraz 6c wzięli udział w wycieczce do Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie.

Uczniowie zapoznali się z wystawą: Reichsautobahn. Obozy pracy przymusowej dla Żydów 1941–1943 oraz wystawą Więzienie Policji Bezpieczeństwa i Wychowawczy Obóz Pracy.

Uczniowie obejrzeli również film Zniewolony Poznań 1939 – 1945, ukazujący życie codzienne w Poznaniu w okresie okupacji.

Następnie poszczególne klasy udały się na teren obozu, gdzie zapaliły symboliczny znicz.