Kto nigdy nie widział zdjęcia rentgenowskiego psa, który połknął okulary albo kolczyki niech żałuje, że nie uczestniczy w zajęciach Koła Naukowego GRAFEN. 4 marca fizyk medyczny Pan Przemysław Chudy, wspólnie ze swoimi córkami Ulą i Elą (uczennicami naszej Szkoły), zaprezentował niesamowite zdjęcia rentgenowskie zwierząt, które połknęły różne dziwne przedmioty. Dzięki prześwietleniom można było ustalić dokładnie co to było i udzielić zwierzętom pomocy. Zdarza się, że są to przedmioty mniej niebezpieczne (na przykład żwir) lub bardziej nietypowe i niebezpieczne (połknięcie przez lwa w cyrku dwóch pomponów okazało się na tyle groźne, że prawie doprowadziło do śmierci zwierzęcia). Szkolni naukowcy jak zwykle okazali zainteresowanie tematem i dociekali: - Czy można prześwietlić rybę? - Można, tylko trzeba ją wyjąć z wody i unieruchomić, Czy można prześwietlić samolot? - Można, tylko po co?  .Pan Przemysław na zakończenie spotkania obdarował uczestników drobnymi upominkami i żelkami (ciekawe jak żelki wyglądałyby w układzie trawiennym po prześwietleniu  ). Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi, Uli i Eli! Zachęcamy innych rodziców do spotkania z naszymi fantastycznymi, spragnionymi wiedzy, szkolnymi naukowcami!