7 maja Tadek Nowak (uczeń klasy 7a), podczas prezentacji zatytułowanej W świecie gadów, opowiedział o swojej fascynacji tymi stworzeniami. Przedstawił pokrótce historię ich pochodzenia, ciekawostki dotyczące różnych gatunków oraz kilka bardzo ładnych zdjęć, które sam wykonał jaszczurkom. Gościem tego spotkania była również Pani Weronika Kolasińska - ratownik weterynaryjny i miłośniczka wszelkich zwierząt (ma ich w domu 75!). Pani Weronika przyniosła parę agam o imieniu Groszek i Struga oraz varana o imieniu Togo. Agamy były niezwykle spokojne i przyjazne oraz tak zafascynowane spotkaniem z młodymi naukowcami, że nawet nie chciały spożyć szarańczy, którą również (jako pokarm) przyniosła ze sobą Pani Weronika. Varan natomiast spróbował spaceru po szkolnej podłodze, ale była dla niego za śliska. Pani Weronika opowiedziała mnóstwo bardzo ciekawych historii o hodowanych przez siebie gadach oraz odpowiadała na pytania, niektóre tak trudne, jak na przykład to Jaki gatunek gadów jest najinteligentniejszy? Fantastyczna grupa szkolnych naukowców jak dotąd zawsze zachwyca wszystkich prelegentów swoją wiedzą, aktywnością podczas spotkań i nietuzinkowymi pytaniami.