Zostaliśmy obdarowani kompozycjami roślinnymi znajdującymi się w 39 workach z ziemią. Znajdowały się one wcześniej na Starym Rynku w Poznaniu, gdzie stanowiły oprawę do wydarzeń artystycznych. Teraz będą cieszyć oczy naszych uczniów i nauczycieli podczas przerw.

 

 Derenie, hortensje, kostrzewy i krzewuszki przyozdobiły naszą szkołę także za sprawą naszych uczniów i ich niezawodnych rodziców. Nie zabrakło chęci i rąk do pracy. Dopisała też pogoda tworząc atmosferę towarzyskiego spotkania w ogrodzie.

Część roślin wspaniałomyślnie przekazaliśmy SP 91. Niech też cieszą oczy urodą roślin.

 

Witamy Wszystkich w kolejnej edycji .

Pragnę przekazać radosną wiadomość o miejscu i dacie kolejnego konkursu.
Konkurs odbędzie się 23 listopada 2018r. -  tak jak poprzednio  dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Poznaniu w - Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu Góra Przemysła 1, 51-768 Poznań. To nie daleko - przysłowiowy rzut beretem od Muzeum Instrumentów i Ratusza. Szczegółowe informacje - regulamin , utwory obowiązkowe znajdują się na stronie www.konkursfletowy.5v.pl

Czekamy na zgłoszenia i Pozdrawiamy wszystkich

Koordynator Konkursu

  ___________________________________________________

FLET PODŁUŻNY – to jeden z najstarszych i najpopularniejszych instrumentów świata.

Nie narzucał się swoją obecnością, ale był obecny we wszystkich sferach życia człowieka. Towarzyszył wielkim koronacjom, tęskne i radosne melodie na fletach – fujarkach wygrywał pastuszek na polu. Choć nie jest instrumentem ludowym  stanowił podstawę w muzyce dworskich kapel i wędrownych rybałtów. Słychać go w irlandzkich balladach,  także, doszukać się go można i słowiańskich korzeniach. Na flety proste komponował Jan Sebastian Bach, Fryderyk Haendel, Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeusz Mozart, Mikołaj Gomółka, Wacław z Szamotuł.

 A współcześnie? Flety proste – podłużne wykorzystuje się w stylowym wykonaniu muzyki dawnej i wysublimowanej muzyce folk. Artystyczne wykonanie utworów fletowych wpływa na emocjonalny odbiór zjawisk nie tylko ze sztuką związanych.

Przedmiotem zainteresowania opiekunów artystycznych i wychowawców w całej Europie jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecięcej. Wszyscy jesteśmy zgodni, że cele te można osiągnąć poprzez czynne muzykowanie. Przystępność, dostępność instrumentów, a także  radość i satysfakcja uczniów z wykonania nawet najprostszych melodii na flecie w trakcie nauki szkolnej to argumenty,  które skłoniły nas do popularyzowania tej formy aktywności muzycznej. Skupiona w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Wychowania Muzycznego ISME, grupa nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 90 w Poznaniu, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zorganizowała 9 Wojewódzkich Konkursów gry na fletach podłużnych. Stowarzyszenie przestało istnieć w Polsce w roku 2000, ale około 150 uczniów w Szkole Podstawowej nr 90 w Poznaniu nadal muzykuje.

Wyrażamy uznanie koleżankom i kolegom, którzy kontynuują sztukę nauczania na fletach i zapraszamy do udziału w konkursie fletowym, który będzie muzycznym  świętem dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Ideę zorganizowania konkursu z entuzjazmem poparła m, in. Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty, Patryk Frankowski kierownik Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu. Karolina Zych wykładowca  Akademii Muzycznej w Poznaniu i Grażyna Dziedziak prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”w Kaliszu.

 

                         ZAPRASZAMY !  

_______________________________________________
Nasi patroni:    

 Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty

       

Muzeum Narodowe w Poznaniu

 
Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 90 
im.hr Władysława Zamoyskiego
ul. Chociszewskiego 56 , 60-261 Poznań
           
tel i fax:  618 67 20 67             
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

                 W 2018 roku uczniowie SP90 wzięli udział w organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż akcji Gorączka Złota. Podsumowanie akcji nastąpiło w październiku 2018 roku.

                            W dniach od 15 do 19 października 2018r. w naszej szkole będzie realizowany II etap projektu DROGA DO WOLNOŚCI.
W ramach projektu szkoła bierze udział w działaniach proponowanych przez ODN - Tydzień obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego w szkołach. Działania projektowe będą realizowane na wybranych lekcjach.

 

KLASY 0 -3

Zerówka:

16.10 prelekcja wygłoszona przez zaproszonego do szkoły historyka na temat Powstania Wielkopolskiego dla wszystkich klas 0-III. 

Klasa 1a:

Wykonanie  plakatu z polskim orłem oraz rozety; nauka śpiewu powstańczej pieśni Marsylianka Wielkopolska.

Klasa 1b:

Zbieranie informacji o Powstaniu i jego bohaterach np. Dowbór-Muśnicki,  plakat na gazetkę, śpiewanie hymnu i pieśni legionowych, kolorowanki - mundur i uzbrojenie żołnierzy.

Klasa 1c:

Wycieczka na cmentarz górczyński pod mogiłę pierwszych poległych powstańców. Konkurs pod patronatem SKO Chodzimy ich śladami dla klas 0-3 oraz dla klas 4-8.

Klasa 2a:

Zbieranie informacji o Powstaniu i jego bohaterach np. Dowbór-Muśnicki,  plakat na gazetkę, śpiewanie hymnu i pieśni legionowych, kolorowanki - mundur i uzbrojenie żołnierzy;  zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i na Cmentarzu Górczyńskim, zwiedzanie Odwachu lub Muzeum w Lusowie.

Klasa 2b

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego i działania objęte projektem Odkrywamy tajemnice przeszłości.

Klasa 2c

Zbieranie informacji o Powstaniu i jego bohaterach np. Dowbór-Muśnicki,  plakat na gazetkę, śpiewanie hymnu i pieśni legionowych, kolorowanki - mundur i uzbrojenie żołnierzy;  zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i na Cmentarzu Górczyńskim, zwiedzanie Odwachu.

Klasa 3a

Zbieranie informacji o Powstaniu i jego bohaterach np. Dowbór-Muśnicki,  plakat na gazetkę, śpiewanie hymnu i pieśni legionowych, kolorowanki - mundur i uzbrojenie żołnierzy;  zapalenie zniczy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i zwiedzanie Muzeum w Lusowie.

Klasa 3b:

Projekt w oparciu o lekturę Magdaleny Podbylskiej  A u nas powstanie.
Plakat - praca w grupach 100 minut na wykonanie pracy nt. Jak widzę Powstanie Wielkopolskie.
Przygotowanie mapy miejsc w Poznaniu związanych z Powstaniem - trasa od pomnika Powstańców Wielkopolskich do Placu Wolności- wycieczka w oparciu o przygotowaną mapę - czas trwania 100 minut.
Zajęcia w muzeum. Warsztat plastyczny Medal pamiątkowy Powstania Wielkopolskiego - modelowanie gliny

KLASY 4 – 8

RELIGIA: Zorganizowanie gry z użyciem QR kodów na temat ważnych postaci i miejsc związanych z wybuchem i przebiegiem Powstania Wielkopolskiego. Każda klasa (4-8) deleguje dwóch uczniów do wykonania zadań. Potrzebne są komórki z czytnikiem kodów QR. Gra ma być przeprowadzona w czasie dużych przerw na terenie szkoły, w czwartek 18 X 2018.

INFORMATYKA: Uczniowie klas 6 i 8 przygotowują prezentację o Powstaniu Wielkopolskim. Wybrane prezentacje zostaną przedstawione w holu szkoły podczas koncertu pieśni patriotycznej  w piątek 19 X 2018.

PLASTYKA: 15.10.2018 w holu szkoły będzie wystawa pt.: Pocztówka z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego .

HISTORIA: Uczniowie klas 5,6,7 i 8 oglądają materiał filmowy dotyczący Powstania Wielkopolskiego  i wykonują  w zeszycie zadania z nim związane.

J.POLSKI:  Klasy 4-8 podczas lekcji  j.polskiego będą przygotowywać gazety powstańcze - każda klasa jeden egzemplarz. Znajdą się w nich m.in.: notatki prasowe/relacje z przyjazdu Paderewskiego do Poznania/z pierwszych godzin powstania itp., wywiady z postaciami historycznymi/powstańcami, kartka z dziennika/pamiętnika powstańca, opis powstańca, krzyżówka powstańcza itp.
Powstałe gazety zostaną zaprezentowane w formie wystawy szkolnej.

J. ANGIELSKI: Klasa VI d – przeczytanie tekstu na temat powstania wielkopolskiego w języku angielskim (praca ze słownikiem), sporządzenie słowniczka Powstania Wielkopolskiego na podstawie tekstu w języku angielskim, opracowanie w grupach krzyżówek z hasłem.

MUZYKA:  19 X 2018 Koncert pieśni patriotycznej dla klas 0-3 i 4-8 (3x) z zadaniami dla słuchaczy.

 

CAŁA SZKOŁA

 

XIX  SZKOLNY RAJD   IM. HRABIEGO WŁADYSŁAWA ZAMOYSKIEGO DO LUSOWA  - środa 17 X 2018

KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – piątek 19 X 2018

              We wrześniu przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskała Maria Nierychlewska z klasy 5b zostając przewodniczącą SU, zastępcą został wybrany Joachim Syp z klasy 6a. Trzecie miejsce zdobył Nikodem Czuryński z tej samej klasy. Swój głos w wyborach oddało około 160 uczniów.

Aktualności

IMAGE ESTRADA POZNAŃSKA OBDAROWUJE NASZĄ SZKOŁĘ
czwartek, 18, październik 2018
  Zostaliśmy obdarowani kompozycjami roślinnymi znajdującymi się w 39 workach z ziemią. Znajdowały się one wcześniej na Starym Rynku w... Czytaj dalej...
IMAGE Wojewódzki Konkurs Fletowy- edycja 2018
poniedziałek, 15, październik 2018
Witamy Wszystkich w kolejnej edycji . Pragnę przekazać radosną wiadomość o miejscu i dacie kolejnego konkursu. Konkurs odbędzie się 23... Czytaj dalej...
IMAGE TYDZIEŃ POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
poniedziałek, 15, październik 2018
                            W dniach od 15 do 19 października 2018r. w naszej szkole będzie realizowany II etap projektu DROGA DO... Czytaj dalej...
IMAGE GORĄCZKA ZŁOTA
niedziela, 14, październik 2018
                 W 2018 roku uczniowie SP90 wzięli udział w organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż akcji Gorączka Złota.... Czytaj dalej...
IMAGE WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
niedziela, 14, październik 2018
              We wrześniu przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskała... Czytaj dalej...
IMAGE DZIEŃ PATRONA
niedziela, 14, październik 2018
    11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klas młodszych zdobywali lub poszerzali swoją wiedzę o... Czytaj dalej...
IMAGE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
niedziela, 14, październik 2018
          4 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczyli się pod okiem przedstawiciela Straży Miejskiej prawidłowo i... Czytaj dalej...
IMAGE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2018
czwartek, 04, październik 2018
1 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI W SP90 01.10.2018 na całym świecie i u nas w szkole  obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki.... Czytaj dalej...
IMAGE PBO
niedziela, 30, wrzesień 2018
Głosuj nie losuj!   Na stronie: https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting można oddać swoje trzy głosy na projekty zgłoszone w... Czytaj dalej...
IMAGE Piknik podsumowanie - PASCH
piątek, 28, wrzesień 2018
  W piątek, 21 września, w Szkole Podstawowej nr 90 im. hr. Władysława Zamoyskiego odbył się Osiedlowy Piknik Ekologiczny. Tego samego dnia... Czytaj dalej...
IMAGE Piknik
czwartek, 20, wrzesień 2018
Zapraszamy na OSIEDLOWY PIKNIK EKOLOGICZNY. 21.09.2018   Czytaj dalej...
IMAGE Wojewódzki KONKURS J.NIEMIECKIEGO
piątek, 31, sierpień 2018
       Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu Fundacja Literacka „Jak podanie ręki“ oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka... Czytaj dalej...
IMAGE UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
poniedziałek, 27, sierpień 2018
  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA            WEDŁUG NASTEPUJĄCEGO PORZĄDKU:   Uczniowie klas IV –... Czytaj dalej...
IMAGE NAGRODA DLA SZKOŁY
poniedziałek, 16, lipiec 2018
Nasza Szkoła znalazła się w gronie laureatów w klasyfikacji generalnej szkół w ramach zawodów pływackich, które odbyły się na Termach... Czytaj dalej...
IMAGE PIERWSZE PÓŁKOLONIE W SP 90
poniedziałek, 02, lipiec 2018
W piątek 22 czerwca 2018 r. zakończył się rok szkolny 2017/2018, a już w poniedziałek 25 czerwca wystartowały „Półkolonie w 90”. O... Czytaj dalej...
IMAGE PAPIEROWA WIKLINA
poniedziałek, 02, lipiec 2018
  Uczennice z klasy III b , brały udział w piątkowych warsztatach z wikliny papierowej. Wspólne zajęcia dostarczały dziewczynom wiele radości... Czytaj dalej...
IMAGE SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW
wtorek, 26, czerwiec 2018
    Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami dwóch wojewódzkich konkursów plastycznych: - ”Barwy Ziemi”... Czytaj dalej...
IMAGE GALA MISTRZÓW
środa, 20, czerwiec 2018
GALA MISTRZÓW Ostatni tydzień szkoły to czas podsumowań i wspomnień. We wtorek, 18 czerwca okazją do jednego i drugiego było uroczyste... Czytaj dalej...
IMAGE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
środa, 20, czerwiec 2018
  Piątek 22 czerwca Klasy VI i VII rozpoczęcie na sali gimnastycznej o godzinie 8:00, Klasy IV i V rozpoczęcie na sali gimnastycznej - 10:00,... Czytaj dalej...
IMAGE REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ
środa, 20, czerwiec 2018
W naszej szkole prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca do klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim. W celu przystąpienia do rekrutacji... Czytaj dalej...
IMAGE PROJEKT „DROGA DO WOLNOŚCI” – JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ!
wtorek, 19, czerwiec 2018
  12 czerwca 2018 klasy 1a i 1c pojechały na wycieczkę autokarową, by poznać rodowe siedziby bohaterów – społeczników, o których... Czytaj dalej...
IMAGE NASZ MAŁY TEATRZYK – ZAPRASZAMY, ZAPRASZAMY
wtorek, 19, czerwiec 2018
  14 czerwca 2018 klasa 1a przygotowała inscenizację „Nasz mały teatrzyk”: akt I „Przygoda Gąski” i akt II „W domku pod łopianem”.... Czytaj dalej...
IMAGE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 2 I 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA
niedziela, 17, czerwiec 2018
  14 czerwca 2018 roku na pływalni Term Maltańskich odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich dla klas II i III szkół podstawowych w... Czytaj dalej...
IMAGE GRAFEN
środa, 13, czerwiec 2018
Od października 2017 do czerwca 2018 młodzi szkolni naukowcy spotykali się na zajęciach zorganizowanych w ramach Koła Naukowego GRAFEN.... Czytaj dalej...
IMAGE WARSZTATY CHEMICZNE
czwartek, 07, czerwiec 2018
  Dzieci z klasy III b i III d wzięły udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Heweliusz. W trakcie spotkania... Czytaj dalej...

Wiadomości z życia szkoły

IMAGE REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY I SPORTOWEJ
środa, 07, marzec 2018
        REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY I SPORTOWEJ   O PROFILU HOKEJA NA TRAWIE I BIEGU NA ORIENTACJĘ   w Szkole Podstawowej nr 90 im.... Czytaj dalej...
IMAGE Głosujemy na nasze projekty w PBO2019
piątek, 28, wrzesień 2018
Głosuj nie losuj!   Na stronie: https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting można oddać swoje trzy głosy na projekty zgłoszone w... Czytaj dalej...
IMAGE ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RĘKODZIEŁA 2017
czwartek, 14, grudzień 2017
      8 grudnia 2017 roku odbył się coroczny, charytatywny kiermasz w Szkole Podstawowej nr 90.     Przygotowania do kiermaszu trwały od... Czytaj dalej...
IMAGE ZAPRASZAMY NA CHARYTATYWNY KIERMASZ RĘKODZIAŁA – 8 XII 2017
poniedziałek, 27, listopad 2017
Serdecznie zapraszamy na tradycyjny Kiermasz Rękodzieła w dniu 8 grudnia 2017 roku od godziny 16.30 do godziny 19.00!   Kiermasz rozpocznie się... Czytaj dalej...
IMAGE Najdłuższy łańcuch
czwartek, 22, grudzień 2016
Na początku grudnia wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w konkursie na najdłuższy łańcuch świąteczny. Dzieci utworzyły ponad 4 km... Czytaj dalej...
IMAGE NABÓR DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM NA ROK SZKOLNY 2018/2019
środa, 28, luty 2018
NABÓR DO KLASY VII DWUJĘZYCZNEJ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM NA ROK SZKOLNY 2018/2019 W kwietniu br. w nasza szkoła rozpocznie nabór do klasy... Czytaj dalej...
IMAGE NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU HOKEJA
środa, 28, luty 2018
NABÓR DO KLASY SPORTOWEJ O PROFILU HOKEJA NA TRAWIE I BIEGU NA ORIENTACJĘ   Podczas tegorocznego naboru do klas pierwszych, od 19 do 30 marca,... Czytaj dalej...
IMAGE REKRUTACJA 2018 DO PRZEDSZKOLA PRZY SP 90
czwartek, 01, luty 2018
    UCHWAŁA NR XLII/739/VII/2017   RADY MIASTA POZNANIA   z dnia 28 lutego 2017r.               w sprawie określenia kryteriów... Czytaj dalej...
IMAGE REKRUTACJA 2018 DO KLAS PIERWSZYCH SP 90
czwartek, 01, luty 2018
UCHWAŁA NR XLV/778/VII/2017 INFORMATOR PDF NAJNOWSZY POBIERZ!!   RADY MIASTA POZNANIA   z dnia 28 marca 2017 r.               w sprawie... Czytaj dalej...
IMAGE PRZEDMIOTOWE KONKURSY WOJEWÓDZKIE 2018
czwartek, 18, październik 2018
  PRZEDMIOTOWE KONKURSY WOJEWÓDZKIE 2018 DATA SALA / LICZBA UCZNIÓW PRZEDMIOT 18.10.2018 r. Czwartek 107 11 Chemia 19.10.2018 r. Piątek 110... Czytaj dalej...
IMAGE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 2 I 3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA
niedziela, 17, czerwiec 2018
  14 czerwca 2018 roku na pływalni Term Maltańskich odbyła się kolejna edycja zawodów pływackich dla klas II i III szkół podstawowych w... Czytaj dalej...
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
niedziela, 18, marzec 2018
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI     Weronika Melosik z klasy II b zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim klas drugich w Szkole... Czytaj dalej...
IMAGE KONKURS PLASTYCZNY „LAS ŻYJE KOŁO NAS”
niedziela, 18, marzec 2018
  KONKURS PLASTYCZNY „LAS ŻYJE KOŁO NAS”   Marcjanna Kowalczyk zajęła w konkursie plastycznym organizowanym przez Ogród Jordanowski nr 2... Czytaj dalej...
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA KLAS I-III "SZARUGA JESIENNA- W OGRODACH WYOBRAŹNI"
sobota, 03, luty 2018
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny   „Szaruga Jesienna - w Ogrodach Wyobraźni"   dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych   Laureaci:... Czytaj dalej...
IMAGE XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK
środa, 22, listopad 2017
W dniu 22 listopada braliśmy udział w  Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK. Konkurs jest popularny wśród uczniów naszej szkoły. W tym... Czytaj dalej...
IMAGE DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
sobota, 07, październik 2017
W dniu 29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.  Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do... Czytaj dalej...
IMAGE NASZE SUKCESY W 1. SEMESTRZE
niedziela, 21, styczeń 2018
  NASZE SUKCESY W 1. SEMESTRZE Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów, które odnieśli w 1. semestrze bieżącego roku szkolnego. Ora... Czytaj dalej...
IMAGE POLONISTYCZNA LIGA ZADANIOWA
środa, 04, październik 2017
  POLONISTYCZNA LIGA ZADANIOWA EDYCJA 2017/2018  Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów klas 4 – 7 do udziału w tegorocznej edycji... Czytaj dalej...
IMAGE ZAJĘCIA W TERENIE
poniedziałek, 29, styczeń 2018
Piątoklasiści na zajęciach w terenie mierzyli wysokość pagórka za pomocą niwelatora. Czytaj dalej...
IMAGE JAKI ODCZYN MA CYTRYNA?
poniedziałek, 29, styczeń 2018
Uczniowie klasy przyrodniczej przeprowadzili eksperyment. Sprawdzali odczyn substancji używanych w życiu codziennym. Co jest kwasem a co zasadą? A... Czytaj dalej...
IMAGE GEN I JUŻ
niedziela, 21, styczeń 2018
Klasa 5c odwiedziła Zakład Genetyki. Uczniowie otrzymali garść wiedzy z genetyki i zawieszki na szyję z własnoręcznie wyizolowanym DNA!... Czytaj dalej...
IMAGE OLIMPIADA PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA
niedziela, 31, grudzień 2017
  Znamy już ucznia, który będzie reprezentował nasza szkołę w rejonowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. To ogólnopolski... Czytaj dalej...
IMAGE Mali genetycy
poniedziałek, 21, marzec 2016
  Projekt edukacyjny "Mali Genetycy" Klasa 3 b uczestniczyła w projekcie  „Mali Genetycy” lekarze z CGM Genesis – Pani dr Karolina... Czytaj dalej...
IMAGE Dzień języków obcych
poniedziałek, 05, grudzień 2016
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH Tego roku ostatni dzień listopada przeżyliśmy  jako Dzień Języków Obcych. Każda z klas wylosowała jeden z 10... Czytaj dalej...
IMAGE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2018
czwartek, 04, październik 2018
1 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI W SP90 01.10.2018 na całym świecie i u nas w szkole  obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki.... Czytaj dalej...
IMAGE KONCERT W CK ZAMEK
czwartek, 26, kwiecień 2018
Dnia 23.04.2018 Zespół "AMADEUSZ" działający w SP90 wystąpił na uroczystej konferencji z okazji 50 LECIA PRO SINFONIKI. Pomysłodawcą i... Czytaj dalej...
IMAGE WOJEWÓDZKI KONKURS FLETOWY 2017
sobota, 25, listopad 2017
                          Wojewódzki Konkurs Gry na fletach podłużnych dla ogólnokształcących szkół podstawowych i... Czytaj dalej...
IMAGE Koncerty dla klas muzycznych
środa, 04, styczeń 2017
  Jak co roku klasy muzyczne aktywnie uczestniczą w życiu koncertowym - nie tylko same grając i śpiewając ale również - co jest bardzo ważne... Czytaj dalej...
IMAGE Nasze sukcesy
środa, 22, czerwiec 2016
Wieści AMADEUSZA: Kolejny sukces zespołu. 24 marca 2017 Amadeusz po raz 6 wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki 50-mil i zdobył 1... Czytaj dalej...
Sukcesy plastyczne naszych uczniów
środa, 12, kwiecień 2017
Sukcesy plastyczne naszych uczniów Znane są już wyniki dwóch ogólnopolskich konkursów plastycznych, w których brały udział klasy... Czytaj dalej...
IMAGE DZIEŃ PATRONA
niedziela, 14, październik 2018
      11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klas młodszych zdobywali lub poszerzali swoją wiedzę o... Czytaj dalej...
IMAGE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
niedziela, 14, październik 2018
    4 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczyli się pod okiem przedstawiciela Straży Miejskiej prawidłowo i bezpiecznie... Czytaj dalej...
IMAGE PIKNIK ART- EKO
niedziela, 14, październik 2018
    21 września 2018 w naszej szkole odbył się Piknik Art- Eko. Dzieci udekorowały szkołę kwiatami z papieru. Rodzice przygotowali na boisku... Czytaj dalej...
IMAGE NASZ MAŁY TEATRZYK – ZAPRASZAMY, ZAPRASZAMY
wtorek, 19, czerwiec 2018
  14 czerwca 2018 klasa 1a przygotowała inscenizację „Nasz mały teatrzyk”: akt I „Przygoda Gąski” i akt II „W domku pod łopianem”.... Czytaj dalej...
IMAGE PROJEKT „DROGA DO WOLNOŚCI” – JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ!
wtorek, 19, czerwiec 2018
  12 czerwca 2018 klasy 1a i 1c pojechały na wycieczkę autokarową, by poznać rodowe siedziby bohaterów – społeczników, o których... Czytaj dalej...
130 DNI Z ŻYCIA ZERÓWKI
piątek, 05, styczeń 2018
 Trudne początki pomagały nam przetrwać wspólne zabawy     Wycieczka do Stacji Pogotowia       Udzielanie pierwszej pomocy nie jest takie... Czytaj dalej...
IMAGE RATUJĘ, BO UMIEM
sobota, 09, czerwiec 2018
W upalne popołudnie 4 czerwca Bartłomiej Banachowicz - uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, ratownik wodny, filmowiec, animator,... Czytaj dalej...
IMAGE TRZY ŁYKI RETORYKI, CZYLI O SZTUCE PRZEMAWIANIA
poniedziałek, 04, czerwiec 2018
21 maja br. w ramach Koła Naukowego Grafen odbyły się zajęcia pt. Trzy łyki retoryki, czyli o sztuce przemawiania. Podczas zajęć uczniowie: -... Czytaj dalej...
IMAGE PODRÓŻ PO GRUZJI
sobota, 02, czerwiec 2018
W podróż po Gruzji zabrał nas tata Anny Glonti. Czytaj dalej...
IMAGE W ŚWIECIE GADÓW
sobota, 02, czerwiec 2018
7 maja Tadek Nowak (uczeń klasy 7a), podczas prezentacji zatytułowanej W świecie gadów, opowiedział o swojej fascynacji tymi stworzeniami.... Czytaj dalej...
IMAGE JAK ATAKUJĄ HAKERZY I CZY INTERNET JEST BEZPIECZNY?
sobota, 02, czerwiec 2018
Młodzi naukowcy ze szkolnego Koła Naukowego GRAFEN poznawali ostatnio zagadnienia dotyczące dwóch różnych światów: świata cyfrowego i... Czytaj dalej...
IMAGE Parada "3 Maja"
czwartek, 05, maj 2016
Szkoła Podstawowa nr 90 uczestniczyła w uroczystościach „ Parada 3 Maja” organizowanych  pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania... Czytaj dalej...
IMAGE Historyczna
sobota, 17, październik 2015
  ___________________________________________________________________________________________________________________________________ klasy... Czytaj dalej...
IMAGE Wojewódzki Konkurs Fletowy 2016
środa, 23, listopad 2016
  18.listopada w Muzeum im H. Sienkiewicza w Poznaniu odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs gry na fletach podłużnych dla ogólnokształcących... Czytaj dalej...
IMAGE ESTRADA POZNAŃSKA OBDAROWUJE NASZĄ SZKOŁĘ
czwartek, 18, październik 2018
  Zostaliśmy obdarowani kompozycjami roślinnymi znajdującymi się w 39 workach z ziemią. Znajdowały się one wcześniej na Starym Rynku w... Czytaj dalej...
IMAGE Wojewódzki Konkurs Fletowy- edycja 2018
poniedziałek, 15, październik 2018
Witamy Wszystkich w kolejnej edycji . Pragnę przekazać radosną wiadomość o miejscu i dacie kolejnego konkursu. Konkurs odbędzie się 23... Czytaj dalej...
IMAGE DZIEŃ PATRONA
niedziela, 14, październik 2018
    11 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klas młodszych zdobywali lub poszerzali swoją wiedzę o... Czytaj dalej...
IMAGE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
niedziela, 14, październik 2018
          4 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczyli się pod okiem przedstawiciela Straży Miejskiej prawidłowo i... Czytaj dalej...
IMAGE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI 2018
czwartek, 04, październik 2018
1 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI W SP90 01.10.2018 na całym świecie i u nas w szkole  obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki.... Czytaj dalej...